STRONA GŁÓWNA         
DM PEKAO         
DM PEKAO (DAWNIEJ CDM PEKAO S.A.)         
ANALIZY PEKAO         
BANK PEKAO SA         
Bank Pekao

PKO: PKO BP wart więcej niż Deutsche Bank, Czwartek, 6 czerwca (17:26)

Największy polski bank PKO BP jest wart więcej, niż niemiecki gigant Deutsche Bank, czyli jedna z największych instytucji finansowych na świecie.

Kurs akcji PKO BP zrósł w czwartek o 5 proc. do 41,5 zł, gdy notowania akcji Deutsche Banku przed 16 w czwartek obniżyły się o 3,88 proc. do 5,89 euro. Oznacza to, że wartość wszystkich akcji niemieckiego giganta, czyli jego kapitalizacja rynkowa, spadła do 12,6 mld dolarów. W tym samym czasie kapitalizacja rynkowa PKO BP wyniosła blisko 51,9 mld zł, czyli prawie 13,7 mld dolarów. (Ram)


INTERIA.PL


Wykres kursu PKO BP w czasie ostatnich pięciu sesji /INTERIA.PL

Kapitalizacja rynkowa (giełdowa)

Całkowita wartość wszystkich papierów wartościowych lub wybranej grupy papierów wartościowych notowanych na giełdzie, liczona według kursu giełdowego. Inaczej mówiąc jest to wartość giełdowa spółki oparta na iloczynie kursu i liczbie akcji, zarówno w obrocie giełdowym, jak i poza nim. Kapitalizacja giełdowa danego przedsiębiorstwa stanowi dokonaną przez rynek kapitałowy wycenę jego kapitału, czyli aktywów netto.

- - - - - -

11 kwietnia informowaliśmy: PKO BP wzmacnia pozycję w segmencie korporacji

Wartość finansowania wszystkich rodzajów podmiotów gospodarczych przez PKO Bank Polski przekroczyła 100 miliardów złotych. Daje mu to pozycję największego banku w kraju, także w segmencie korporacyjnym i inwestycyjnym. Przewaga nad zajmującym drugą pozycje w tym zestawieniu bankiem, to ponad 20 miliardów złotych.

- Bank finansuje znaczące inwestycje, angażuje się w procesy naprawcze oraz wspiera rozwój firm konsekwentnie utrwalając wizerunek najważniejszego partnera polskiej przedsiębiorczości. Przekroczony pułap 100 miliardów w zakresie należności podmiotów gospodarczych to symboliczny poziom, który doskonale koresponduje z obchodzonym w tym roku jubileuszem stulecia banku - podkreśla Jakub Papierski, wiceprezes PKO Banku Polskiego, nadzorujący Obszar Bankowości Korporacyjnej i Inwestycyjnej.

Na kwotę 100 miliardów złotych udzielonego finansowania w segmencie korporacyjnym składa się prawie 70 mld zł kredytów, 17 mld zł leasingu, prawie 15 mld zł w obligacjach firm komunalnych oraz ponad 1 mld zł limitów faktoringowych.

Bank pochwalił się także pozycją numer jeden jaką zajmuje Dom Maklerski PKO Banku Polskiego. W 2018 roku wartość zrealizowanych obrotów Domu Maklerskiego wyniosła ponad 33 mld zł, co stanowiło 7,7 proc. obrotów rynku i stawia go na II miejscu w rankingu domów maklerskich.

Do DM PKO BP należy blisko połowa obrotów na rynku obligacji, co przekłada się na pozycję lidera. Na koniec 2018 roku prowadził około 130 tys. rachunków papierów i prawie 200 tys. rachunków rejestrowych.

d.e., Interia

Sprawdź bieżące notowania PKO BP na stronach BIZNES INTERIA.PL