STRONA GŁÓWNA         
BM PEKAO         
BM PEKAO (DAWNIEJ CDM PEKAO S.A.)         
ANALIZY PEKAO         
BANK PEKAO SA         
Bank Pekao

Agencyjne

AR Packaging w pełni zintegruje BSC Drukarnia Opakowań po sukcesie wezwania na akcje polskiej firmy, (31.03.2020 14:57)

Spółki z grupy AR Packaging nabędą w ramach wezwania ponad 37 proc. akcji BSC Drukarnia Opakowań. Z udziałem 98,17 proc. w akcjonariacie polskiego producenta opakowań z tektury, AR Packaging zamierza w pełni zintegrować działalność firmy i tym samym wzmocnić swoją strategiczną pozycję w Europie Środkowo-Wschodniej.

Grupa Impel wspiera wrocławski szpital w walce z koronawirusem, (31.03.2020 13:21)

Pomoc finansowa na zakup środków ochrony osobistej, maseczki chirurgiczne i dodatkowa - bezpłatna usługa cateringowa dla ratowników medycznych to sposób w jaki Grupa Impel wspiera Wojewódzki Szpital Specjalistyczny im. J. Gromkowskiego we Wrocławiu. Szpital przy ul. Koszarowej jest kluczową placówką medyczną do walki z epidemią koronawirusa na Dolnym Śląsku.

Echo Investment wprowadza umowy rezerwacyjne z cyfrowym podpisem, (31.03.2020 12:17)

Spotkanie z doradcą klienta online, spacer po inwestycji odwzorowanej w wirtualnej rzeczywistości, wybór mieszkania, zdalne negocjacje zapisów umowy rezerwacyjnej w systemie CRM i na koniec - podpisanie umowy rezerwacyjnej bez wychodzenia z domu. Tak - na życzenie klienta - wygląda proces obsługi w Echo Investment. Wczoraj pierwsi klienci dewelopera zakończyli proces wyboru i rezerwacji mieszkania przy użyciu zabezpieczonego podpisu cyfrowego.

MEDCAMP SA - genXone wpisane na listę laboratoriów wykonujących badania w kierunku SARS CoV-2 finansowane ze środków NFZ, (31.03.2020 11:52)

MEDCAMP SA, spółka notowana na rynku NewConnect, powzięła informację od swojej spółki portfelowej genXone SA o wpisaniu przez Ministerstwo Zdrowia jej Laboratorium Diagnostyki Molekularnej na listę laboratoriów obwodowych wykonujących badania w kierunku wirusa SARS CoV-2. GenXone uzyskała w ten sposób możliwość wsparcia publicznej służby zdrowia w zakresie wykonywania badań diagnostycznych w kierunku SARS CoV-2 finansowanych ze środków NFZ.

Intellinet w NTT System, (31.03.2020 11:47)

NTT System, jeden z kluczowych producentów sprzętu komputerowego w Polsce i dystrybutor IT, wzbogacił swoją ofertę rozwiązań sieciowych o urządzenia marki Intellinet.

Ultraszybkie prognozowanie produkcji energii z OZE, (31.03.2020 11:44)

TAURON rozpoczął prace nad systemem ultraszybkiego prognozowania produkcji energii elektrycznej w systemach fotowoltaicznych, z uwzględnieniem nagłych zmian pogody. Będzie to możliwe dzięki wykorzystaniu technologii Internetu rzeczy (IoT) i zaawansowanych algorytmów przetwarzania danych.

Infoscan przystępuje do walki z koronawirusem, (31.03.2020 11:40)

Firma telemedyczna Infoscan SA zamierza rozszerzyć swoją ofertę o sprzedaż i dystrybucję testów na koronawirusa oraz innych produktów służących walce z COVID-19. W tym celu spółka podpisała aneks listu intencyjnego z Medintech GmbH, austriackim dystrybutorem sprzętu oraz rozwiązań medycznych. Potencjalna współpraca obu podmiotów ma być poszerzona o dystrybucję przez Infoscan na terenie Polski testów, sprzętu oraz akcesoriów służących do walki z koronawirusem. Będą one dostarczane przez austriackiego partnera.

BioMaxima SA zarejestrowała testy genetyczne do wykrywania SARS-CoV-2 oparte na metodzie Real Time PCR, (31.03.2020 11:30)

BioMaxima SA, notowany na NewConnect polski producent podłoży mikrobiologicznych, systemów do oznaczania lekowrażliwości, a także dystrybutor odczynników oraz sprzętu do diagnostyki in vitro, zarejestrował w Urzędzie Rejestracji Produktów Leczniczych, Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych (URPL) molekularny test do wykrywania SARS-CoV-2 oparty na metodzie Real Time PCR. Spółka rozpoczęła również sprzedaż w Unii Europejskiej, dostępnego od kilku tygodni w Polsce, szybkiego testu immunochromatograficznego do wykrywania przeciwciał przeciwko SARS-CoV-2.

Program SEL120 uzyskał możliwość uznania za lek sierocy przez FDA, (31.03.2020 11:25)

Ryvu Therapeutics SA, jedna z największych innowacyjnych firm biotechnologicznych w Europie działająca w obszarze odkrywania i rozwoju nowych terapii nowotworowych, otrzymała od amerykańskiego regulatora FDA (ang. Food and Drug Administration) informacje, że cząsteczka SEL120 może uzyskać status leku sierocego (ang. Orphan Drug Designation, ODD). SEL120 jest rozwijanym samodzielnie, pierwszym w swojej klasie, małocząsteczkowym inhibitorem CDK8, wykazującym potencjał w leczeniu ostrej białaczki szpikowej (ang. AML - acute myeloid leukemia).

SoftBlue SA zbuduje Centrum Badawczo-Rozwojowe dedykowane optymalizacji zarządzania zasobami wodnymi i energetycznymi, (31.03.2020 11:22)

SoftBlue SA, notowana na NewConnect innowacyjna spółka technologiczna, zbuduje Centrum Badawczo-Rozwojowe, dedykowane optymalizacji zarządzania zasobami wodnymi i energetycznymi.

Mercator Medical wspiera walkę z COVID-19 w Małopolsce, (28.03.2020 06:00)

Specjalistyczne rękawice jednorazowe trafiły do Szpitala Uniwersyteckiego w Krakowie, a pomoc finalizowana jest właśnie dla Fundacji Rozwoju Pielęgniarstwa w Krakowie - łącznie 168.000 rękawic. Wcześniej rękawice trafiły do Komendy Głównej Policji, a maseczki do dyspozycji Ministerstwa Zdrowia.