STRONA GŁÓWNA         
BM PEKAO         
BM PEKAO (DAWNIEJ CDM PEKAO S.A.)         
ANALIZY PEKAO         
BANK PEKAO SA         
Bank Pekao

Agencyjne

Początek roku w LPP pod znakiem dwucyfrowych spadków sprzedaży porównywalnej i trzycyfrowych wzrostów przychodów z e-commerce, (25.06.2020 14:27)

Pierwszy kwartał przesuniętego roku obrotowego LPP, trwający od 1 lutego do 30 kwietnia, upłynął pod znakiem pandemii. Zamknięcie centrów handlowych w większości krajów, gdzie firma posiada sklepy stacjonarne, zaważyło na wynikach sprzedaży - jej poziom sięgnął nieco ponad 1,1 mld zł i był niższy rok do roku o 35 proc.

InventionMed z kolejnym azjatyckim kontrahentem, (25.06.2020 14:24)

Technologiczna spółka z branży medycznej InventionMed poszerza działalność w zakresie dystrybucji testów na COVID-19. Spółka zawarła umowę o poufności (NDA) z Shenzhen Microprofit Biotech Co. Ltd. Współpraca z chińską firmą będzie dotyczyć importu testów na rynek polski. Docelowy kontrakt może dotyczyć również wsparcia we wdrożeniu produktów InventionMed na rynku azjatyckim.

Movie Games zakłada Road Studio, (23.06.2020 19:02)

Notowana na warszawskiej giełdzie spółka Movie Games założyła nowe studio gameingowe - Road Studio. Nowa spółka będzie zajmowała się produkcją gier o tematyce motoryzacyjnej, połączonej z motywem podróży i zwiedzania świata. Gracze będą wcielać się w kierowców różnego rodzaju pojazdów oraz zwiedzać odległe i na co dzień niedostępne miejsca.

ASBIS nadal z mocnymi wynikami, (22.06.2020 18:35)

ASBISc Enterprises Plc, wiodący dystrybutor produktów IT na rosnących rynkach Europy, Bliskiego Wschodu i Afryki, oraz producent marek Prestigio, Canyon i Perenio, według wstępnych danych szacunkowych wypracował w maju 2020 roku skonsolidowane przychody na poziomie ok. 121 mln USD, wobec 117 mln USD w maju 2019 r., co oznacza wzrost o około 4%.

Dobre wyniki Robinson Europe w 2 kw., (22.06.2020 17:29)

Robinson Europe S.A., Spółka notowana na rynku NewConnect, zajmująca się sprzedażą sprzętu wędkarskiego, zakończyła 2 kw. 2019/2020 roku obrotowego zyskiem netto w wysokości 669 tys. zł przy przychodach netto ze sprzedaży sięgających 5.009 tys. zł. Spółka bardzo dobrze poradziła sobie w trudnym okresie pandemii COVID-19 dzięki odpowiednio zaplanowanej organizacji pracy i efektywnej polityce zamówień.

BEST podsumowuje pierwszy kwartał 2020 roku, (19.06.2020 18:11)

Spłaty z zarządzanych portfeli wierzytelności należne Grupie Kapitałowej BEST w pierwszym kwartale 2020 r. wyniosły 77,8 mln zł, co jest najlepszym kwartalnym wynikiem w historii spółki.

MedApp przygotuje aplikację do urządzenia medycznego firmy Semicon, (19.06.2020 15:47)

MedApp, polska spółka technologiczna specjalizująca się w sztucznej inteligencji i mieszanej rzeczywistości w medycynie rozpoczęła współpracę z firmą Semicon. W ramach współpracy MedApp przygotuje aplikację do zdalnego gromadzenia danych dla terminala mikcyjnego autorstwa Semicon. W przygotowaniu aplikacji zostaną wykorzystane funkcjonalności oraz algorytmy, które znalazły zastosowanie w rozwiązaniu CarnLife System.

InventionMed ma umowę na dystrybucję testów na koronawirusa, (19.06.2020 12:37)

Technologiczna spółka z branży medycznej InventionMed zajmie się dystrybucją testów na COVID-19. Spółka zawarła umowę z firmą Proster Company Limited, który nabywa je od spółki Calth Co. Ltd. InventionMed będzie wyłącznym, autoryzowanym przedstawicielem na terytorium Polski.

InventionMed rozpocznie dystrybucję symulatorów medycznych na rynku koreańskim, (18.06.2020 17:01)

Technologiczna spółka z branży medycznej InventionMed podpisała umowę z Proster Company Limted. Firma specjalizująca się w dermatologii klinicznej zajmie się dystrybucją symulatorów medycznych w technologii VR i AR w na terytorium Korei Południowej. Nowy kontrahent zadeklarował również wsparcie w pracach nad TutorDerm.

SSK SA ma list intencyjny w sprawie połączenia z podmiotem z branży VR, (18.06.2020 16:53)

Surfland Systemy Komputerowe SA, spółka notowana na rynku NewConnect od sierpnia 2011 r., działająca w branży IT, podpisała list intencyjny z firmą VR Factory Sławomir Matul prowadzącą działalność w obszarze technologii Virtual Reality, który inicjuje proces negocjacji w sprawie połączenia. Podmioty rozpoczną teraz proces due diligence oraz prace nad przygotowaniem Term Sheet.

The Dust podpisało umowę z Try Evidence, (18.06.2020 16:48)

Czerwiec dla The Dust jest bardzo owocny. Właśnie została podpisana umowa z Try Evidence, która dotyczy silent reviews gry "Together". To sygnał dla miłośników "Super Mario World" czy "Bubble Bobble", że będą mogli już niedługo zagrać w nową indie platformówkę na konsolę Nintendo Switch. Try Evidence w ostatnim czasie wspierało takich producentów gier komputerowych jak Bloober Team SA czy Creepy Jar SA.