STRONA GŁÓWNA         
BM PEKAO         
BM PEKAO (DAWNIEJ CDM PEKAO S.A.)         
ANALIZY PEKAO         
BANK PEKAO SA         
Bank Pekao

MSM: Korekta raportu 9/2019 Podpisanie listu intencyjnego dotyczącego wyłącznej dystrybucji robota do endoprotezoplastyki stawu kolanowego ?OMNIBotics? z Corin Limited, Piątek, 6 września 2019 (14:39)

Raport bieżący nr 10/2019

Podstawa Prawna:
Art. 17 ust. 1 MAR - informacje poufne.

Zarząd Massmedica S.A. ("Spółka?, "Emitent?) informuje o podpisaniu listu intencyjnego z firmą Corin Limited z siedzibą w Wielkiej Brytanii ("Corin?) - producentem robota OMNIBotics. List intencyjny wyraża zamiar Spółki oraz Corin w zakresie zwarcia umowy dotyczącej wyłącznej dystrybucji urządzenia na rynku polskim ("Umowa?).

Robot OMNIBotics to to jedyny robot potrafiący zmierzyć i zoptymalizować napięcie tkanek miękkich w obrębie stawu kolanowego i dostosować do niego położenie implantu. W kolejnych krokach robot prowadzi chirurga ustawiając blok do cięć kostnych w optymalnych położeniach. Planuje się, że robot OMNIBotics zostanie dostosowany do implantów kolanowych, których dystrybutorem jest Emitent.

W przypadku podpisania Umowy z Corin Zarząd Emitenta prognozuje, że robot OMNIBotics zostanie wprowadzony do oferty Spółki w II kwartale 2020 roku. Szacunkowa cena sprzedaży urządzenia wyniesie 3,8 mln zł. Zarząd Spółki spodziewa się uzyskać w pierwszym roku od wprowadzenia urządzenia do sprzedaży zamówienia na co najmniej 2 systemy OMNIBotics.

W ocenie Zarządu Spółki, wprowadzenie do oferty robota OMNIBotics wpłynie korzystnie na sprzedaż endoprotez stawu kolanowego.

Spółka informuje, że charakter zawartego listu intencyjnego nie jest wiążący, co oznacza, że Emitent i Corin mogą nie osiągnąć kompromisu lub jego osiągnięcie może być odłożone w czasie.

O podpisaniu Umowy Zarząd Spółki poinformuje oddzielnym raportem.


PODPISY OSÓB REPREZENTUJĄCYCH SPÓŁKĘ
DataImię i NazwiskoStanowisko/FunkcjaPodpis
2019-09-06Marek MłodzianowskiPrezes Zarządu