STRONA GŁÓWNA         
DM PEKAO         
CDM PEKAO SA         
ANALIZY PEKAO         
BANK PEKAO SA         
Bank Pekao

Planowane

PHR - 2019-03-20
Pharmena rozpoczyna publiczną ofertę akcji. Chce przenieść notowania na rynek równoległy GPW, po czym planuje pozyskać z emisji akcji serii E ok. 15,3 mln zł - poinformowała spółka w komunikacie.
Większość funduszy pozyskanych z emisji (ponad 12 mln zł, w tym spłata pożyczki w wysokości 6 mln zł) spółka rzeznaczy na wprowadzenie suplementów diety do sprzedaży w Polsce i częściowo w wybranych krajach Unii Europejskiej.
We wtorek KNF zatwierdziła prospekt emisyjny spółki, który został sporządzony w związku z planowaną emisją do 2.638.516 akcji zwykłych na okaziciela serii E z zachowaniem prawa poboru przez dotychczasowych akcjonariuszy.
Objęcie akcji zadeklarował Pelion, większościowy udziałowiec Pharmeny.
Cena emisyjna jednej akcji została ustalona na 6 zł. Dniem ustalenia prawa poboru do akcji nowej emisji był 20 grudnia 2018 r.
Zgodnie z harmonogramem przed rozpoczęciem zapisów tj. do 3 kwietnia 2019 r. nastąpić ma przeniesienie notowań akcji Pharmeny z rynku NewConnect na rynek równoległy GPW.
Od 4 do 23 kwietnia 2019 r. przyjmowane będą zapisy podstawowe i dodatkowe w ramach wykonania praw poboru. 8 maja nastąpić ma przydział akcji objętych w ramach wykonania prawa poboru oraz zapisów dodatkowych.
Rolę oferującego w procesie oferty publicznej pełni Vestor Dom Maklerski. Doradcą prawnym jest kancelaria Chajec, Don-Siemion & Żyto Sp. k.
Żródło: PAP
PLANTWEAR - 2019-03-14
Plantwear S.A., spółka działająca na rynku lifestylowych akcesoriów z drewna w Polsce, rozpoczęła emisję akcji. Oferta publiczna prezentowana jest na CrowdConnect.pl, platformie crowdinvesting, gdzie zainteresowani inwestorzy mogą zapoznać się z jej parametrami oraz dokumentem ofertowym. Emisja przeprowadzana jest w związku z zamiarem ubiegania się o wprowadzenie akcji spółki do obrotu na rynku NewConnect w 2019 roku.
Oferta publiczna akcji serii C obejmuje 363 636 zwykłych akcji na okaziciela. Cena emisyjna została ustalona na 6,60 zł za akcję. Zapisów można dokonywać do 10 maja 2019 r.
Kwota emisji to 2.399.998 zł, tym samym oferta podlega przepisom ustawy o ofercie publicznej i obrocie instrumentami finansowymi dotyczącym ofert do 1 mln euro. Nad całością czuwa Dom Maklerski INC S.A. (posiadający zezwolenie Komisji Nadzoru Finansowego na wykonywanie działalności maklerskiej), będący właścicielem CrowdConnect.pl i jednocześnie oferującym akcje w ramach prezentowanych na platformie ofert publicznych.
Plantwear jest pierwszą spółką, której emisja prezentowana jest na CrowdConnect.pl.
CrowdConnect.pl to platforma crowdinvesting dedykowana emitentom z sektora małych i średnich firm, dla których docelowym kierunkiem rozwoju jest debiut na rynku kapitałowym.
Pozyskany w ramach emisji kapitał zostanie przeznaczony na dalszy rozwój spółki, zarówno pod kątem oferty, jak i wejścia na nowe rynki.
Żródło: Komunikat ze spółki
PNT - 2018-11-19
Kurs akcji spółki Pointpack.pl wzrósł na otwarciu w pierwszym dniu notowań na NewConnect o 7,56 proc. do 19,36 zł.
Spółka przeprowadziła ofertę prywatną akcji i pozyskała 2,1 mln zł środków na dalszy rozwój.
Pointpack.pl to spółka tworząca rozwiązania IT dla branży handlowej oraz kurierskiej w obszarze logistyki miejskiej.
Żródło: PAP
BROWAR JASTRZĘBIE - 2018-10-25
Browar Jastrzębie S.A., spółka działająca w branży piwowarskiej, podtrzymuje swoje plany wejścia na rynek NewConnect. Najpierw jednak przeprowadzi kampanię equity crowdfunding poprzez platformę finansowania udziałowego Beesfund, z której zamierza pozyskać do 4 mln zł na dalszy rozwój.
Żródło: Komunikat ze spółki
OVID WORKS - 2018-10-16
Producent gier Ovid Works chce zadebiutować na rynku NewConnect w 2019 roku - podała spółka w komunikacie prasowym.
Właścicielem 42 proc. udziałów Ovid Works jest Varsav Game Studios, notowane na NewConnect od 2012 roku.
Ovid Works zatrudnia dziesięciu pracowników, a pierwszym projektem spółki była gra "Interkosmos" wykorzystująca technologię wirtualnej rzeczywistości.
Żródło: PAP
SMYK - 2018-08-13
Spółka Smyk Holding złożyła 24 lipca prospekt emisyjny w Komisji Nadzoru Finansowego - podała KNF na stronie internetowej.
W czerwcu prasa pisała, że władze brytyjskiego funduszu private equity Bridgepoint zastanawiają się nad przeprowadzeniem pierwotnej oferty publicznej sieci sklepów Smyk. Fundusz kupił Smyka od Empik Media & Fashion w 2016 roku.
Smyk to sieć sklepów specjalistycznych z artykułami dla dzieci, zlokalizowanych głównie w centrach handlowych w Polsce, w Rumunii i na Ukrainie. W tych krajach sieć własnych sklepów Smyk obejmuje łącznie 179 placówek.
Żródło: PAP
SVRS - 2018-07-18
Silvair Inc., spółka oferująca innowacyjne rozwiązania z zakresu IoT (Internet of Things - Internet Rzeczy) pozyskała z oferty publicznej ponad 20 mln zł brutto. Pieniądze zostaną przeznaczone na rozwój spółki, w tym kontynuację prac związanych z rozwojem technologii oraz produktów Silvair, działania marketingowe skoncentrowane w USA i Unii Europejskiej oraz budowę kanałów dystrybucyjnych, rozbudowę działu odpowiedzialnego za sprzedaż i kontakt z klientem.
W ramach oferty publicznej 34.910 akcji zostało przydzielone inwestorom indywidualnym, a pozostałe akcje - inwestorom instytucjonalnym. Cena emisyjna wyniosła 17 zł za jedną akcję.
Żródło: Komunikat ze spółki
TBL - 2018-06-27
T-Bull oczekuje, że wpływy netto z emisji nowych akcji wyniosą około 6,2 mln zł - poinformowała spółka w prospekcie emisyjnym. T-Bull zamierza wprowadzić do portfolio 3 nowe tytuły gier mobilnych.
Przyjmowanie zapisów inwestorów indywidualnych zaplanowano na 27 - 11 lipca, a inwestorów instytucjonalnych 13 - 17 lipca 2018 roku. Cena maksymalna, na potrzeby składania zapisów przez inwestorów indywidualnych, została ustalona na 60 zł. Spółka oferuje nie mniej niż 1 oraz nie więcej niż 100.000 nowo emitowanych akcji serii F.
T-Bull to spółka specjalizująca się w projektowaniu, produkcji i dystrybucji gier na urządzenia mobilne. Dotychczas 448.000 akcji serii B spółki było notowanych w alternatywnym systemie obrotu na rynku NewConnect.
Spółka zamierza wprowadzić do portfolio 3 nowe tytuły gier mobilnych. Pieniądze z emisji mają trafić również na reklamę nowych gier.
Żródło: PAP
PBT - 2018-06-26
Kurs akcji Prime Bit Games wzrósł na otwarciu w debiucie na rynku NewConnect o 32,7 proc. do 1,99 zł.
Do obrotu trafiło 1.000.000 akcji serii A2, 831.900 akcji serii B i 594.833 akcji serii C.
Wartość środków pozyskanych przez spółkę w wyniku emisji akcji serii B i C wyniosła 1,7 mln zł.
Prime Bit Games projektuje, tworzy i wydaje gry mobilne, komputerowe, konsolowe i przeglądarkowe. Spółka świadczy również usługi w zakresie portingu, co-developmentu, projektowania grafik oraz gier na zamówienie. Tworzenie gier i oprogramowania na zamówienie dla kontrahentów zewnętrznych stanowiło 40 proc. przychodów za 2017 roku.
Żródło: PAP
SVRS - 2018-06-26
Silvair, amerykańska spółka tworząca oprogramowanie dla rozwiązań zakresu internetu rzeczy, chce pozyskać z oferty publicznej na GPW od 38,1 mln zł do 45,1 mln zł netto. Spółka oferuje w IPO do 2,4 mln nowych akcji, a zapisy dla inwestorów indywidualnych mają odbyć się w dniach 27 czerwca - 9 lipca - podała spółka w prospekcie emisyjnym.
Około 85 proc. akcji oferowanych ma zostać skierowane do inwestorów instytucjonalnych, a około 15 proc. do inwestorów indywidualnych.
Do 26 czerwca Silvair zamierza opublikować cenę maksymalną akcji. Proces budowy księgi popytu ma rozpocząć się 27 czerwca i potrwać do 10 lipca. Ustalenie ceny akcji i liczby oferowanych akcji zaplanowano na 10 lipca. W dniach 11-13 lipca mają odbyć się zapisy dla inwestorów instytucjonalnych, a przydział akcji planowany jest 16 lipca.
Na podstawie prospektu spółka chce ubiegać się również o wprowadzenie do obrotu łącznie 11,64 mln akcji, w tym 2,4 mln akcji oferowanych.
Spółka chce przeznaczyć 19,4-22,9 mln zł pozyskanych z oferty na kontynuację prac badawczo-rozwojowych, 7,4-8,9 mln zł na działania marketingowe skoncentrowane w USA i Unii Europejskiej, a 11,4-13,4 mln zł na budowę kanałów dystrybucyjnych, pozyskanie nowych partnerów i budowę działu odpowiedzialnego za sprzedaż.
Żródło: PAP
Następne »strona 1/562