STRONA GŁÓWNA         
BM PEKAO         
BM PEKAO (DAWNIEJ CDM PEKAO S.A.)         
ANALIZY PEKAO         
BANK PEKAO SA         
Bank Pekao

Planowane

BROWAR JASTRZĘBIE - 2018-10-25
Browar Jastrzębie S.A., spółka działająca w branży piwowarskiej, podtrzymuje swoje plany wejścia na rynek NewConnect. Najpierw jednak przeprowadzi kampanię equity crowdfunding poprzez platformę finansowania udziałowego Beesfund, z której zamierza pozyskać do 4 mln zł na dalszy rozwój.
Żródło: Komunikat ze spółki
OVI - 2018-10-16
Producent gier Ovid Works chce zadebiutować na rynku NewConnect w 2019 roku - podała spółka w komunikacie prasowym.
Właścicielem 42 proc. udziałów Ovid Works jest Varsav Game Studios, notowane na NewConnect od 2012 roku.
Ovid Works zatrudnia dziesięciu pracowników, a pierwszym projektem spółki była gra "Interkosmos" wykorzystująca technologię wirtualnej rzeczywistości.
Żródło: PAP
SMYK - 2018-08-13
Spółka Smyk Holding złożyła 24 lipca prospekt emisyjny w Komisji Nadzoru Finansowego - podała KNF na stronie internetowej.
W czerwcu prasa pisała, że władze brytyjskiego funduszu private equity Bridgepoint zastanawiają się nad przeprowadzeniem pierwotnej oferty publicznej sieci sklepów Smyk. Fundusz kupił Smyka od Empik Media & Fashion w 2016 roku.
Smyk to sieć sklepów specjalistycznych z artykułami dla dzieci, zlokalizowanych głównie w centrach handlowych w Polsce, w Rumunii i na Ukrainie. W tych krajach sieć własnych sklepów Smyk obejmuje łącznie 179 placówek.
Żródło: PAP
SVRS - 2018-07-18
Silvair Inc., spółka oferująca innowacyjne rozwiązania z zakresu IoT (Internet of Things - Internet Rzeczy) pozyskała z oferty publicznej ponad 20 mln zł brutto. Pieniądze zostaną przeznaczone na rozwój spółki, w tym kontynuację prac związanych z rozwojem technologii oraz produktów Silvair, działania marketingowe skoncentrowane w USA i Unii Europejskiej oraz budowę kanałów dystrybucyjnych, rozbudowę działu odpowiedzialnego za sprzedaż i kontakt z klientem.
W ramach oferty publicznej 34.910 akcji zostało przydzielone inwestorom indywidualnym, a pozostałe akcje - inwestorom instytucjonalnym. Cena emisyjna wyniosła 17 zł za jedną akcję.
Żródło: Komunikat ze spółki
TBL - 2018-06-27
T-Bull oczekuje, że wpływy netto z emisji nowych akcji wyniosą około 6,2 mln zł - poinformowała spółka w prospekcie emisyjnym. T-Bull zamierza wprowadzić do portfolio 3 nowe tytuły gier mobilnych.
Przyjmowanie zapisów inwestorów indywidualnych zaplanowano na 27 - 11 lipca, a inwestorów instytucjonalnych 13 - 17 lipca 2018 roku. Cena maksymalna, na potrzeby składania zapisów przez inwestorów indywidualnych, została ustalona na 60 zł. Spółka oferuje nie mniej niż 1 oraz nie więcej niż 100.000 nowo emitowanych akcji serii F.
T-Bull to spółka specjalizująca się w projektowaniu, produkcji i dystrybucji gier na urządzenia mobilne. Dotychczas 448.000 akcji serii B spółki było notowanych w alternatywnym systemie obrotu na rynku NewConnect.
Spółka zamierza wprowadzić do portfolio 3 nowe tytuły gier mobilnych. Pieniądze z emisji mają trafić również na reklamę nowych gier.
Żródło: PAP
PBT - 2018-06-26
Kurs akcji Prime Bit Games wzrósł na otwarciu w debiucie na rynku NewConnect o 32,7 proc. do 1,99 zł.
Do obrotu trafiło 1.000.000 akcji serii A2, 831.900 akcji serii B i 594.833 akcji serii C.
Wartość środków pozyskanych przez spółkę w wyniku emisji akcji serii B i C wyniosła 1,7 mln zł.
Prime Bit Games projektuje, tworzy i wydaje gry mobilne, komputerowe, konsolowe i przeglądarkowe. Spółka świadczy również usługi w zakresie portingu, co-developmentu, projektowania grafik oraz gier na zamówienie. Tworzenie gier i oprogramowania na zamówienie dla kontrahentów zewnętrznych stanowiło 40 proc. przychodów za 2017 roku.
Żródło: PAP
SVRS - 2018-06-26
Silvair, amerykańska spółka tworząca oprogramowanie dla rozwiązań zakresu internetu rzeczy, chce pozyskać z oferty publicznej na GPW od 38,1 mln zł do 45,1 mln zł netto. Spółka oferuje w IPO do 2,4 mln nowych akcji, a zapisy dla inwestorów indywidualnych mają odbyć się w dniach 27 czerwca - 9 lipca - podała spółka w prospekcie emisyjnym.
Około 85 proc. akcji oferowanych ma zostać skierowane do inwestorów instytucjonalnych, a około 15 proc. do inwestorów indywidualnych.
Do 26 czerwca Silvair zamierza opublikować cenę maksymalną akcji. Proces budowy księgi popytu ma rozpocząć się 27 czerwca i potrwać do 10 lipca. Ustalenie ceny akcji i liczby oferowanych akcji zaplanowano na 10 lipca. W dniach 11-13 lipca mają odbyć się zapisy dla inwestorów instytucjonalnych, a przydział akcji planowany jest 16 lipca.
Na podstawie prospektu spółka chce ubiegać się również o wprowadzenie do obrotu łącznie 11,64 mln akcji, w tym 2,4 mln akcji oferowanych.
Spółka chce przeznaczyć 19,4-22,9 mln zł pozyskanych z oferty na kontynuację prac badawczo-rozwojowych, 7,4-8,9 mln zł na działania marketingowe skoncentrowane w USA i Unii Europejskiej, a 11,4-13,4 mln zł na budowę kanałów dystrybucyjnych, pozyskanie nowych partnerów i budowę działu odpowiedzialnego za sprzedaż.
Żródło: PAP
ULG - 2018-05-28
W połowie czerwca na giełdzie zadebiutuje Ultimate Games S.A., producent i wydawca gier, specjalizujący się w tytułach na komputery stacjonarne oraz urządzenia mobilne, a w szczególności w popularnych symulatorach wędkarstwa. Wśród jego akcjonariuszy jest m.in. PlayWay S.A., notowany na Giełdzie Papierów Wartościowych.
- Debiut na rynku NewConnect to ważny etap rozwoju Spółki. Co prawda obecnie nie potrzebujemy dodatkowego finansowania, ale rok temu obiecaliśmy naszym inwestorom debiut na giełdzie, więc dotrzymujemy słowa. Od początku działalności dbamy o dobrą komunikację z akcjonariuszami i przejrzystość w działaniach. Debiuty innych spółek z branży gamingowej, takich jak np. CreativeForge Games S.A., gdzie kurs pierwszego dnia notowań wzrósł o 166 proc., pokazują duży sentyment inwestorów do branży gier. Liczymy na powtórkę - mówi Mateusz Zawadzki, CEO Ultimate Games.
Żródło: Komunikat ze spółki
UNISERV ? PIECBUD - 2018-04-26
Uniserv-Piecbud odwołał ofertę publiczną akcji serii C - poinformowała spółka w komunikacie. Zamierza rozważyć różne opcje, w tym poszukiwanie inwestora branżowego lub finansowego, pod uwagę brana będzie również możliwość podjęcia ponownej próby pozyskania finansowania na rynku giełdowym.
Odwołanie oferty Uniserv-Piecbud nastąpiło przed rozpoczęciem przyjmowania jakichkolwiek zapisów w związku z ofertą publiczną.
"Bezpośrednim powodem odwołania oferty publicznej akcji jest fakt utrzymywania się niekorzystnej sytuacji na rynku kapitałowym, przejawiającej się ograniczonym zainteresowaniem inwestorów spółkami o małej i średniej kapitalizacji i negatywnym nastawieniem do spółek kojarzonych z segmentem budownictwa" - napisano w komunikacie.
Uniserv-Piecbud nie rezygnuje z planów pozyskania finansowania z rynku kapitałowego.
"Zarząd ocenia, iż sytuacja ekonomiczno-finansowa emitenta jest dobra i nie ma konieczności podejmowania pilnych działań w zakresie pozyskania finansowania. Niemniej pozyskanie środków finansowych zostanie przeprowadzone w celu zwiększenia skali działalności Grupy Uniserv. Ostateczna decyzja zostanie podjęcia w oparciu o ocenę najbardziej efektywnych możliwości dostępnych dla spółki" - napisano w komunikacie.
Żródło: PAP
BROWAR JASTRZĘBIE - 2018-04-17
Browar Jastrzębie S.A., spółka działająca w branży piwowarskiej, zamierza zadebiutować w 2018 r. na rynku NewConnect. Spółka liczy, że wejście na alternatywny rynek umożliwi jej realizację planów rozwoju oraz pozwoli na umacnianie pozycji rynkowej.
Żródło: Komunikat ze spółki